Powrót do Drużyny i Gromady

Krąg

Właściwie: 9 Radzymińska Drużyna Harcerek „Krąg”

Czuwaj! Jesteśmy 9 Radzymińską drużyną harcerek Krąg. Nasza drużyna powstała z podziału 9RDH Latarnia Wagabundy. Jesteśmy drużyną żeńską, każda nasza zbiórka to nowe przygody, a razem na pewno sprostamy każdemu wyzwaniu.

Zbiórki drużyny odbywają się co drugi poniedziałek, ale harcerki co drugi tydzień spotykają się też w mniejszych grupach-zastępach-pod czujnym i przyjaznym okiem trochę starszej zastępowej. W naszej drużynie zastępy są bardzo ważne, a w każdym z nich na pewno znajdzie się miejsce dla nowych harcerek.

Zastęp Gawędziary– Druhny z tego zastępu to uczennice szkoły Praxis w Łąkach Radzymińskich. Iga-to energiczna i przebojowa zastępowa, przy której żadna przygoda niestraszna. Z chęcią wprowadzi nowe druhny w świat harcerskich gawęd i opowieści.

Zastęp Iskierki spotyka się pod czujnym okiem Druhny Olgi, która w drużynie pełni również funkcję przybocznej. Dziewczynki chodzą do różnych szkół, do 5 i 6 klasy, a doświadczenie harcerskie każda z nich ma zupełnie inne. Nie przeszkadza im to w nawiązywaniu super przyjaźni i rozwijaniu wspólnej, odkrytej niedawno pasji jaką jest gotowanie- żadna potrawa im niestraszna, na pewno chętnie zdradzą nowym harcerką tajniki swojej kuchni.

Zastęp Strażniczki Ognia– większość druhen z tego zastępu zna się już dłuugo. W harcerstwie są już od kilku lat, a za sobą mają liczne rajdy, obozy i biwaki. Mimo to wciąż chcą doświadczać harcerskiej przygody. Nocna przeprawa zastępu przez nieznany las, czy 15 kilometrowa wędrówka? Dla zastępowej Michaliny to żadna niespodzianka.

Zastęp Nutki- Nasz najnowszy zastęp prowadzi dh Ola, która poza działaniem w drużynie jest również najbardziej żywiołowym wsparciem gromady zuchowej. Wraz z pod zastępowa- Martyną, zaśpiewają każdą harcerską piosenkę, a do zastępu zapraszają najstarsze zuchenki, które dopiero wkraczają w świat harcerskiej przygody.


Adres: Izba Harcerska przy Szkole Podstawowej nr 1 w Radzyminie.
Termin:  Poniedziałek 18:30
Drużynowa:  Karolina Trzeciak
Kontakt: karolina.trzeciak@zhp.net.pl.pl